Filipíny 12.100 Kč

Kalendář termínů Vídeň – Manila

Filipíny se skládají z více než 7000 ostrovů, pro návštěvu je nejzajímavější největší ostrov Luzon a pak Visayské ostrovy: Bohol, Cebu, Palawan a Boracay. Přesun mezi ostrovy zajišťuje hustá síť trajektů a také levné vnitrostátní lety. Jednosměrné letenky koupíte i za 300 Kč (seznam společností je na konci článku). Ceny na Filipínách jsou v porovnání s ČR velice nízké – ubytování na nejhezčím ostrově Boracay pořídíte za 230 Kč včetně snídaně a v Manile a okolí se dostanete i pod 200 Kč za noc.

filipiny-plazNejvětším nákladem celé cesty bude letenka – která běžně stojí okolo 20 tisíc, nyní máte na krátkou dobu možnost ji koupit za 12.100 Kč a odletět přitom z nedaleké Vídně. Zpáteční cesta končí v Mnichově.

Do Vídně můžete jet autobusy StudentAgency, Eurolines a dalšími – případně vlakem. Jízdenku z Brna pořídíte za 200-300 Kč. Na zpáteční cestě z Mnichovského letiště můžete využít stejné společnosti a jízdenku pořídíte od 700 Kč (Tourbus), Studentagency za 850 Kč. Celkem tedy za dopravu na Filipíny a zpět z ČR zaplatíte jen 13.500 Kč!

filipiny-banaue

Vybírat můžete z termínů od listopadu do června 2014 – zejména doporučujeme návštěvu začátkem příštího roku (leden – květen 2014), jen pozor ať se netrefíte do Velikonoc, kdy bývají ubytování a spoje po Filipínách vyprodané.

Kalendář termínů Vídeň – Manila

filipiny-jezero

Informace o Filipínách: http://wikitravel.org/en/Philippines

Místní letecké společnosti:

  • www.airasia.com
  • www.tigerair.com
  • www.flypalexpress.com
  • www.cebupacificair.com