Jídlo (nejen) na cesty

Chtěl bych se s vámi podělit o něco, co je součástí mého života již nějakou dobu. Nejde o novou turistickou výbavu nebo cestovní aplikaci – jde o jídlo jménem Huel. Jednoduchý, výživně nabitý, univerzální prášek, který mi, věřte tomu nebo ne, značně usnadnil život.

Zpátky v roce 2017 – prozkoumával jsem dechberoucí krajiny Nového Zélandu. A jak vám může potvrdit každý batůžkář, tahání vařicího vybavení po stezkách není nejpraktičtější. Právě zde vstoupil Huel do mého života. Díky jeho snadno přenosné práškové formě jsem našel pohodlný způsob, jak tělo napájet bez nutnosti rozdělávat táboráky nebo zápasit s přenosným vařičem.

Příprava Huelu je tak snadná jako příprava instantní kávy. Přidáte vodu, protřepete a máte to – výživu za celé jídlo v lahvičce. Nejoblíbenější jsou pro mě varianty s příchutí vanilky a soleného karamele. A aby to nebylo tak jednoduché, během mého putování po Novém Zélandu jsem začal přidávat také arašídové máslo. Je to sice trochu experimentální, ale opravdu mi to chutná.

Snadnost přípravy Huelu byla pro mě zásadní, zejména během rušných pracovních dnů. Když se hromadí termíny a schůzky, obědy často trpí. Místo toho, abych sáhl po rychlém nezdravém jídle nebo přeskočil jídlo, ukázal se Huel jako užitečný spojenec. Mohu si ho připravit za pár minut a udržuje mě v chodu, dokud si nemůžu udělat přestávku.

Pohodlí Huelu nekončí. Na delší cesty autem si připravuji si doma láhev Huelu. Takto mohu pokračovat v cestě (přecejen jídlo na benzinkách není úplně high-gastro) a zároveň si vychutnat zdravé jídlo.

Překvapivě se Huel ukázal jako záchranář i během raných fází rodičovství. Když člověk skloubá přebalování, krmení a nespavé noci, vaření jídla může být velká výzva. A ani nezačínám na šibalství, které může malý prcek způsobit, zatímco se snažíte vařit! Huel poskytl rychlou, snadnou a výživnou možnost během těchto hektických dob.

Jedním z nejzapamatovatelnějších zážitků s Huelem byla nedávná cesta do Černé Hory. Neočekávaný výpadek proudu nás nechal uvízlé bez otevřených obchodů s potravinami nebo restaurací. Zase byl Huel na řadě. Předbalená, prášková verze byla připravena k akci a poskytla nám jídlo, když jsme ho nejvíce potřebovali.

Ještě bych chtěl zmínit, že jsem vyzkoušel i konkurenční produkt zvaný Mana. S tím jsem však neměl moc zkušeností a chuť mi moc nevyhovovala.

Na závěr, Huel pro mě není náhrada jídla, ale spíš doplňek tak 2-3x týdně. Není to něco, co bych si myslel, že budu spoléhat, ale život je plný překvapení, že?

Jestli chcete taky vyzkoušet, tak přes tento odkaz dostanete 300 Kč slevu.