Barbados (Karibik) za 8.200 Kč

Zpáteční letenka na tropický ostrov Barbados na jaro 2014 za extrémně nízké ceny nabízí britská cestovní kancelář Thomas Cook. Letenka s odletem z Manchesteru do Bridgetown International Airport stojí ł275 (například 13-20 března) což je v přepočtu necelých 8200 Kč. Letenku koupíte na webu Thomas Cook a do Manchesteru se z Prahy dostanete levně například s Easyjet nebo Jet2.

Snímek obrazovky 2013-08-28 v 11.01.42

 

Nejlevnější ubytování v Barbadosu pořídíte za 600 Kč na noc a osobu, pokud hledáte luxus za dobrou cenu, zkuste hotel Mariott Courtyard za 2100 Kč na osobu a noc, celý pobyt pro 2 tam stojí 30000 Kč. Barbados je malý ostrov, pokud jej budete chtít procestovat autem, objednávat můžete zde.

Barbados je ostrovní království a zároveň nejvýchodnější ostrov na východní hranici Karibiku. Leží ve východní části Malých Antil, známé jako Návětrné ostrovy. Tvoří jej izolovaně umístěný a korálovými útesy obklopený stejnojmenný ostrov, jehož nejbližšími sousedy jsou Svatý Vincenc a Grenadiny a Svatá Lucie, ležící západně, respektive západoseverozápadně od něj.
Ostrov má rozlohu 430 km² a s výjimkou několika oblastí ve vnitrozemí jej tvoří nížiny. Nejvyšší bod na ostrově je Mount Hillaby (337 m n. m.) Původ ostrova je nevulkanický, hlavní horninu tvoří vápenec vzniklý činností korálů na mořském dně, nadzvedaném v důsledku podsouvání Jihoamerické desky pod Karibskou.
Klima ostrova je tropické, pasáty udržují relativně mírné teploty nad ostrovem a přinášejí sezónní deště. Přirozený pokryv tvoří tropický deštný les a mangrovníkové porosty, ty však byly ve velké většině území vymýceny a z velké části nahrazeny plantážemi cukrové třtiny a pastvinami. Právě cukrová třtina a s ní svázaný průmysl byly dříve pro ostrov hlavním zdrojem živobytí, dnes se k ní přidal i cestovní ruch a bankovnictví. Více na Wiki